ROK SZKOLNY 1987/88
Image
16 września uczniowie klas pierwszych złożyli uroczysta ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. 23 września chłopcy z klas VII i VIII wzięli udział w wycieczce do KWK "Powstańców Śląskich". Uczniowie klasy VII uczcili rocznicę tragicznego Września składając kwiaty pod Wieżą Spadochronową i Pomnikiem Harcerza w Katowicach.
Nasza szkoła wraz z opiekunem p. H. Hanzel otrzymała nagrodę pieniężną w konkursie "Dziś oszczędzamy w SKO jutro w PKO". 12 października uczniowie z okazji Dnia Wojska Polskiego odwiedzili żołnierzy JWP w Radzionkowie zanosząc im życzenia, kwiaty i upominki.
Z okazji Dnia Nauczyciela p. Genowefa Augustynowicz otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, a 9 innych nauczycieli zostało wyróżnionych przez władze oświatowe.
Na 69 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowano montaż poetycki, miało miejsce egzotyczne spotkanie z treserem węży pt. "Jak oswoiłem węża boa", klasy VI i VII wybrały się na wycieczkę do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, z okazji Dnia Górnika przygotowano akademię oraz uczniowie przekazali życzenia i kwiaty górnikom KWK "Powstańców Śląskich".
Uczennica Lucyna Pierchała otrzymała nagrodę główną w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na temat: "Moja Przygoda w muzeum". Uczniowie klasy V przygotowali montaż poetycki z okazji rocznicy wyzwolenia Śląska. Jak co roku obchodzono rocznicę patrona szkoły, odbyła się akademia oraz ogłoszono konkurs na gazetkę ścienną. Uczniowie należący do koła plastycznego uczcili rocznicę Konstytucji 3 Maja uroczystą akademią. Z okazji Dnia Zwycięstwa odbyła się w szkole akademia, a uczniowie mogli wziąć udział w koncercie zorganizowanym przez SM "Nasz Dom". W dniu 1 czerwca nie było zajęć lekcyjnych, były natomiast gry, zabawy, rozgrywki sportowe.
Zajęliśmy następujące miejsca w Turnieju o Puchar Prezesa SM "NaszDom":
I miejsce w turnieju piłki nożnej,
I miejsce w turnieju w Dwa Ognie,
I miejsce w konkursie akwarystycznym.
W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w licznych konkursach i zajęli następujące miejsca:
III miejsce w konkursie wojewódzkim z chemii – uczennica M. Bosak,
VIII miejsce w konkursie z języka polskiego – uczennica M. Bosak

ROK SZKOLNY 1988/89
Image
Naukę rozpoczęło 528 dzieci, a pracę zaczęło 3 nowych nauczycieli. Klasy VIII zorganizowały wycieczkę do hitlerowskiego obozu zagłady w Auschwitz. Z okazji Dnia Nauczyciela odbyła się akademia, a z okazji Świąt Bożego Narodzenia zorganizowano w klasach spotkania wigilijne. Jesienią uczniowie zwiedzali stolicę księstwa piastowskiego - Cieszyn.
Uczniowie zostali zaproszeni do sali gimnastycznej na prawie godzinny występ artystów cyrkowych. Klasy ósme wzięły udział w "Dniach otwartych drzwi" w LO w Radzionkowie. Także klasy ósme wraz z rodzicami spotkały się z psychologiem z Poradni Wychowawczo-Zawodowej. Rozmawiano na temat wyboru przyszłej szkoły. 7 czerwca klasy VIII zorganizowały swój Komers na który zaprosiły nauczycieli i rodziców.
Zakończenie roku szkolnego; na emeryturę odchodzi p. dyr. R. Nowara, Pani wizytator Jurecka złożyła podziękowania za długoletnią pracę w imieniu Wydziału Oświaty i wychowania w Bytomiu. Na 528 uczniów 505 ukończyło szkołę bez ocen niedostatecznych. Uzyskaliśmy 139 ocen wzorowych, 185 wyróżniających, 143 poprawnych, 12 nieodpowiednich i 1 naganną.
W roku szkolnym działały koła zainteresowań: polonistyczne, chemiczne, biologiczne, TPPR, LOP, PCK, ZHP, SKTK. Przeczytaliśmy 9501 książek co dało średnią 21,4 książki na jednego ucznia. W sporcie osiągnęliśmy następujące wyniki:
II miejsce dziewcząt w siatkówce,
III miejsce chłopców w wieloboju,
I miejsce w biegu na 600m,
I miejsce w biegu na 60m,
I miejsce w biegu na lOOm,
II miejsce szkoły w Spartakiadzie z okazji 40-Jecia Osiedla Radzionków.

opracowały Maria Gierczyńska i Beata Michalik
Do pobrania plik z prezentacją
			wielkość ~4MB). Jest to plik samorozpakowujący
			się, wystarczy go uruchomić.
Image
Powyższy obrazek przedstawia slajd prezentacji, w której
zostały przedstawione lata szkoły 1985-1989.
Kliknij na obrazek jeżeli chcesz pobrać prezentację.