Aktualności arrow Archiwum news'ów arrow Wyjazd do elektrociepłowni

Wyjazd do elektrociepłowni Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator
czwartek, 26.10.2006

W dniu 18 października trzydziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką p. D.Krysiak i p. B. Hryszkiewicz odwiedziła Elektrociepłownię Katowice, w ramach Zielonej Akademii PKE- programu edukacyjnego pod patronatem Wojewódzkiego Kuratora Oświaty.Gimnazjaliści dowiedzieli się skąd bierze się prąd. Wraz z Energiuszem i przewodnikiem wycieczki mogli przyjrzeć się potężnej turbinie, wysokim chłodniom kominowym i nowoczesnym elektrofiltrom. Najwięcej śmiechu towarzyszyło eksperymentom z rowerkiem, w których każdy mógł sprawdzić, ile energii elektrycznej potrafi wyprodukować. Natomiast w czasie quizu kończącego wycieczkę po elektrowni grupa milkła, próbując przypomnieć sobie, co o elektrowni opowiadał przewodnik.
Kilka zdjęć znajdziecie w galerii.

Odsłon: 23937

Bądź pierwszym który skomentuje

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Proszę zaloguj się lub zarejestruj.