Aktualnoci

Regulamin biblioteki Drukuj Pole znajomemu

Regulamin biblioteki

• Z ksigozbioru biblioteki szkolnej korzysta mog wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy Gimnazjum
  • Czytelnicy maj zapewniony dostp do regaw z ksikami i pras.
  • Informacje o godzinach otwarcia biblioteki podane s na drzwiach wejciowych.
  • Czytelnika w obrbie biblioteki i czytelni obowizuje cisza.
  • W pomieszczeniach bibliotecznych obowizuje zakaz picia napojw i spoywania posikw.
  • Czytelnicy mog jednorazowo wypoyczy trzy ksiki na okres nie duszy ni 30 dni, ale w uzasadnionych przypadkach bibliotekarz moe ograniczy lub zwikszy liczb wypoycze z podaniem terminu zwrotu.
  • Z ksigozbioru podrcznego mona korzysta tylko w czytelni.
  • Czytelnik zobowizany jest do poszanowania wypoyczonych zbiorw.
  • Przy wypoyczaniu naley zwrci uwag na ewentualne uszkodzenia ksiek i poinformowa o nich bibliotekarza.
  • W przypadku zagubienia lub zniszczenia ksiki czytelnik jest zobowizany zwrci tak sam pozycj lub inn wskazan przez bibliotekarza.
  • Wszystkie wypoyczone przez czytelnikw ksiki powinny by zwrcone na dwa tygodnie przed kocem roku szkolnego.
  • Za nie przestrzeganie regulaminu biblioteki czytelnik moe by pozbawiony prawa do korzystania z ksigozbioru.
  • Uczniom wyrniajcym si systematycznym czytelnictwem i biorcym udzia w pracach biblioteki mog by przyznawane nagrody na koniec roku szkolnego.